Witam serdecznie na stronie hodowli Wilkoria :-)


Mam na imię Ewa i mieszkam w Polsce, niedaleko Rzeszowa w miejscowości Nienadówka. Zajmuję się dwoma rasami psów - chartem polskim i mopsem. Psy od dzieciństwa były moją wielką pasją, a o hodowli marzyłam „od zawsze”, jednakże szczenięta zamierzam mieć sporadycznie, bardzo sporadycznie... Wszystkie moje psy są członkami rodziny, mieszkają w domu, mają kontakt z dziećmi i kotem. Moja hodowla zarejestrowana jest Związku Kynologicznym w Polsce oraz Międzynarodowej Organizacji Kynologicznej FCI.Na początku były charty …


Miałam to szczęście, że już jako dziecko zetknęłam się z chartami, a były to Kobra i Selim (Alia Arczesta i Albion Sulima Mares), greyhoundy Pani Anny Strzeleckiej. Pod koniec lat 80’ tak wyjątkowe psy wzbudzały na ulicach Sanoka, mojego miasta rodzinnego, niemalże sensację. Możliwość przebywania z nimi i spacery w ich towarzystwie były dla mnie, jeszcze dziecka wtedy, niezapomnianym przeżyciem. To właśnie dzięki tym greyom moja miłość do psów skierowała się w stronę grupy X FCI czyli chartów.Po paru latach okazało się, że moją prawdziwą charcią miłością stały się charty polskie. Pierwszy raz w życiu polaki zobaczyłam na wystawie w Przemyślu w roku 1989. Były to piękne, dwie suki Litwa Pogoń z Klanu Kusego i jej córka Arkadia z Soplicówki.
W połowie lat 90’ miałam okazję poznać Prerię Palomino oraz jej właścicielkę Beatę Kuśnierz z Rzeszowa. Preria wzbudzała mój zachwyt nie tylko swoją wyrafinowaną urodą ale także swoim cudownym charakterem. Była subtelna i dystyngowana jak prawdziwa dama


Charty polskie wielokrotnie, przez szereg lat obserwowałam i podziwiałam także na wystawach psów.

Te doświadczenia upewniły mnie, że jest to rasa dla mnie. Jednak w tamtym okresie od roku 1988 byłam właścicielką mix-jamnika o imieniu Rzemyk ;-) i nie mogłam mieć drugiego psa, tak więc moje marzenia o posiadaniu charta polskiego musiały poczekać wiele lat na urzeczywistnienie.

Ta szczęśliwa chwila nadeszła w roku 2003 kiedy to zostałam właścicielką Chimery Arcturus. Niestety nie dane mi było cieszyć się długo jej obecnością... W październiku 2004 roku znowu stałam się szczęśliwą właścicielką charta polskiego Bałamuta Markarowi. W roku 2009 zamieszkała ze mną śliczna, kremowa suczka Szpilka Cepeliada, zaś rok później, poszukująca nowego domu jej piękna siostra Szarotka Cepeliada.


W 2011r. do chartów polskich dołączyły mopsy – moja nowa, wielka miłość :-)) Obecnie mieszkają ze mną przesłodka suczka pochodząca ze Słowacji CULLEN BELLA Canine Paradise oraz posiadający znakomite pochodzenie importowany z Węgier ROMEO From My Little Heart.


Więcej o moich psach znajdziesz w dziale im poświęconym – zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich miłośników chartów i mopsów ! Ewa

© WILKORIA - Wszelkie prawa zastrzeżone! Webdesign: K.Buryn .createline